Projekt jest efektem poszukiwań prostych rozwiązań obsługi prawnej biznesu. Profesjonalnie, ale bez zbędnego formalizmu. Przy budowie serwisu internetowego współpracuje na co dzień bardzo wielu specjalistów rozmaitych dziedzin:

Prawnicy.

Jesteśmy zespołem radców prawnych, prawników różnych specjalizacji, mających jednak przede wszystkim do czynienia z codzienną obsługą przedsiębiorców. Doświadczenia wyniesione z pomocy prawnej świadczonej mniejszym i większym firmom, a przede wszystkim przedsiębiorstwom o charakterze korporacyjnym sprawiły, że zrodził się pomysł stworzenia narzędzia, które uprości obieg dokumentów w firmie, ułatwi i ujednolici proces decyzyjny, dostarczy wiedzy prawnej w sposób możliwie przystępny, z zachowaniem najwyższych standardów zawodowych, a w efekcie sprawi, że w firmie uda się zaprowadzić ład dokumentowy. Projekt jest odpowiedzią na codzienne zmagania przedsiębiorców z nadmiarem formalizmu, blokującego rozwój gospodarczy. Wdrożenie serwisu Dział Prawny sprawi, że ilość dokumentów funkcjonujących w firmie ulegnie zmniejszeniu do niezbędnego minimum, proces decyzyjny przyspieszy działanie biznesu, bezpieczna archiwizacja zaprowadzi porządek dokumentowy, z możliwością kontrolowania terminów, z dostępem elektronicznym, a w tym również z dostępem z poziomu urządzeń mobilnych.

Informatycy.

Do budowy serwisu zatrudniliśmy specjalistów IT stosujących najbardziej innowacyjne rozwiązania technologiczne. W efekcie współpracy prawników z informatykami staramy się tworzyć funkcjonalności dostarczające zaawansowane rozwiązania w intuicyjny dla użytkownika sposób. Niezwykle istotna jest dla nas kwestia bezpieczeństwa danych. Dlatego też do obsługi naszych serwerów wybraliśmy partnera świadczącego usługi według najwyższych standardów bezpieczeństwa. Wszelka transmisja do systemu szyfrowana jest 128 bitowym kluczem SSL, uniemożliwiającym jej podsłuchanie i dostęp niepowołanych osób. Kładziemy również szczególny nacisk na kwestie związane z prywatnością.

Graficy.

Jak wiadomo, rozwiązania intuicyjne i proste tworzy się najtrudniej. Bardzo dbamy o to, aby profesjonalna treść oraz zaawansowane rozwiązania technologiczne były dostarczone w sposób możliwie najłatwiejszy. Do tego zadania zatrudniliśmy najbardziej cenionych przez nas grafików.

Poloniści.

Nie chcemy, żeby język prawny był językiem obcym. Zależy nam na tym, aby opracowywana przez nas zawartość merytoryczna serwisu była możliwie przystępna. Prawnicy nie opracowują dokumentów wyłącznie dla prawników. Z dużą radością konsultujemy więc nasze teksty z polonistami, poddając się krytycznej ich ocenie. Wszystko po to, aby nasze teksty nie wymagały tłumaczenia z języka prawnego na język polski oraz były łatwe w użyciu w codziennym biznesie.

Konsultanci biznesowi.

Współpracujemy z konsultantami, którzy służą nam podpowiedzią, jakie funkcje serwisu są najcenniejsze w codziennej praktyce biznesowej firm różnych wielkości i branż. Staramy się, aby dostępność tych funkcji była możliwie najłatwiejsza. Chcemy, aby dostarczane przez nas narzędzie mogło być wykorzystywane możliwie najszerzej, a jego działanie było jak najbardziej funkcjonalne.

Specjalista ds. personalnych.

Z pomocą doświadczonego specjalisty ds. personalnych przygotowaliśmy funkcjonalne opisy działów występujących w firmach. Postaraliśmy się stworzyć narzędzie, z którego pomocą łatwiej będzie Ci odzwierciedlić elektronicznie strukturę organizacyjną Twojej firmy, po to byś mógł wprowadzić elektroniczny obieg dokumentacji.

Administratorzy.

Nad codziennym bezpieczeństwem serwisu oraz aktualizacją jego zawartości czuwają doświadczeni administratorzy.

Audytorzy.

Mamy świadomość, iż bezpieczeństwo w sieci jest niezwykle istotne. Dlatego chronimy Państwa dane z niezwykłą starannością. Wprowadziliśmy zabezpieczenia techniczne polegające m.in. na wyborze serwerowni o najwyższych standardach bezpieczeństwa, a także zadbaliśmy o szyfrowanie wszelkiej transmisji 128 bitowym kluczem SSL, uniemożliwiającym jej podsłuchanie i dostęp niepowołanych osób. Zadbaliśmy odpowiednio o bezpieczeństwo prawne, wdrażając m.in. stosowną politykę prywatności. Nasz serwis poddajemy audytom technicznym i prawnym.

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Autor projektu:

Sebastian Grzywacz, radca prawny wpisany na listę Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie, pod numerem WA-6427.

Tytuł projektu:

„STWORZENIE INTERNETOWEGO SERWISU ZAUTOMATYZOWANEJ POMOCY PRAWNEJ, SPRZYJAJĄCEJ ZARÓWNO POWSTAWANIU NOWYCH PRZEDSIĘBIORCÓW, JAK I OFEROWANEJ FUNKCJONUJĄCYM NA RYNKU FIRMOM, WWW.DZIAL-PRAWNY.PL”

Beneficjent:

Dział Prawny Sp. z o.o.

DZIAŁ PRAWNY SP. Z O.O.

ul. Wołoska 5, 02-675 Warszawa

+48 509 200 330

[email protected]

facebook.com/DzialPrawnyPl linkedin.com/dzial-prawny